יום שישי, 25 בספטמבר 2020

נופי נחל חווארים בנגב

נופי הנגב, וביניהם סלעי החוואר של נחל חווארים הופכים בליל ירח מלא לחווית על מכושפת להולכים ביניהם. הירח מפיץ את אורו ונפגש בסלע הלבן הבוהק המנוקד באבני צור שחורות. סיור מופלא זה מאפשר לתת מבט מעמיק באחת מערי הנבטים, עבדת. 

אותו עם מסתורי של שוכני מדבר מתקדמים שהיו מלכי השיירות ונתיבי הבשמים ושנמוגו אל תוך ההיסטוריה בשלהי התקופה הביזנטית. במרכז המבקרים אפשר לצפות בסרט על תולדות הנבטים ודרך הבשמים. בחלל התצוגה מוצגים דגם של העיר עבדת בתקופה הביזטית, ממצאים מהעיר ודוגמאות למוצרים שסחרו בהם בדרך הקדומה. במרומי הגבעה, לשרידי וילה רומית ממנה יש תצפית מרהיבה על המרחבים שמדרום לעבדת. ליד שרידי מקדש נבטי. סיפור על כתובת שהתגלתה בקרבת המקדש שמעידה על פולחן לאלה עוזה, אלת היופי והאהבה הנבטית. 

בסמוך, כנסיית תיאודורוס הקדוש, כנסיית המנזר של עבדת בתקופה הביזנטית. על רצפתה מונחות כמה מצבות קבורה משיש וכתובות מהשנים 618-541 לספירה. הכתובת על המצבה הקדומה שבהן מספרת על הקדוש המעונה תיאודורוס. 

בית המרחתץ הרומי, מהגת הביזנטית, ממערות הקבורה וכמובן שווה לשמוע את סיפור הנבטים ותרבותם. לאחר הסיור המרתק בגן הלאומי, מומלץ לאכול ארוחת ערב עצמית בשטח ולפנות משם לנקודת ההתחלה של המסלול הרגלי בנחל חווארים. 

אורכו של מסלול ההליכה בנחל הוא כ 3 ק"מ מתחילים בבור החווארים - בור מים נבטיף ומשם נהלך לאורך סלעי החוואר, ניתן לאסוף אבני צור שחורות ומנסים להפיק ניצוצות אש, שרים שירים מוכרים ואהובים ובעיקר מקשיבים לקולות המדבר ובבד בבד לקולות הבוקעים מתוכנו בחוויה ייחודית זאת.Save on your hotel - hotelscombined.co.il

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה