יום שישי, 14 ביוני 2013

עמים וטעמים - פרויקט אל כרמל


בין הרי הכרמל המוריקים והנופים הנפלאים שוכן הכפר הדרוזי עוספיא, בו מתקיים פרויקט מרתק של תרבות ופולקלור אל כרמל של עמים וטעמים, פרויקט קונספט חווייתי המבקש ליצור מפגשים בלתי אמצעים עם בני העדה הדרוזית ולהכיר את מנהגיהם ומסורותיהם. כך מוזמנות קבוצות המטיילות באזור לבקר בבתי הדרוזים, להתענג על מאכלים מסורתיים, לשמוע את סיפורם המרתק ולקנח במופעי פולקלור אותנטיים. מדריכים דרוזים מקדמים את הקבוצה בברכה ומוליכים את המטיילים, תוך הסברים וסיפורים מרתקים, בסמטאות הציוריות של הרובע העתיק ובנוף עוצר נשימה.

ביקור בבית משפחה דרוזית, כולל מפגש עם מאפייני המסורת: אם המשפחה היושבת למרגלות הטאבון, וה"מדפה" - חדר האורחים הדרוזי, שם יספר המדריך את סיפור העדה ויתאר את אורח חיהם של בניה - הדת הנסתרת, גלגול נשמות, מעמד האישה, השירות בצהל ועוד. בתום ההרצאה מתמלא החדר במגשי ענק עמוסי אוכל דרוזי אותנטי, מעשה ידיה של אם המשפחה. הקינוח - תה צמחים, קפה חזק ובקלווה נוטפת דבש - מוגש לצלילי עוד ודרבוקה במופע מרהיב - האוכל כשר.

סיורים מעמיקים ברובע העתיק של עוספיא * ארוחות בוקר, צהריים וערב * הדרכות בעברית ובאנגלית * משחקי ניווט וטיולי ג'יפים ביערות הכרמל * סנפלינג להיות תלוי בין שמיים לארץ - חוויה בלתי נשכחת * האירוח לקבוצות בלבד
פתוח בימים א'- ו' בתיאום מראש

טלפון: 04-8390125 נייד 0524535100
אתר פרויקט אל כרמל

מלונות מומלצים באילת
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה